PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Krzyżacy | pokaz specjalny dla nauczycieli z województwa pomorskiego

Zapraszamy nauczycieli z województwa pomorskiego na specjalnie dedykowany im pokaz teatralnej adaptacji słynnej powieści Henryka Sienkiewicza. Na scenę Miejskiego Teatru Miniatura zostanie przeniesiona przez uznanego dramaturga i reżysera Jakuba Roszkowskiego oraz nagradzanego scenografa Mirka Kaczmarka, m.in. nominowanego do Paszportów „Polityki” w 2012 roku.

Sienkiewicz pisał „Krzyżaków” podczas zaborów, „ku pokrzepieniu serc”, walcząc w ten sposób z postępującym procesem germanizacji polskiego społeczeństwa. Czy jego wizja we współczesnych czasach, gdy polskiemu narodowi i kulturze udało się przetrwać, jest nadal aktualna? „Dziś możemy dzięki tej powieści przyjrzeć się nam, Polakom, naszym zaletom i wadom. A także odnieść się do tematu wojny i w manifeście potrzeby walki o słuszną sprawę być może poszukać też myśli o bezsensowności wojen w ogóle” – zapowiada reżyser Jakub Roszkowski.

Spektakl w Miniaturze będzie pierwszą adaptacją powieści Sienkiewicza w formie teatru lalkowego.  „To świetnie opowiedziana historia, która może wciągnąć, rozśmieszyć i wzruszyć zarówno młodszych, jak i dojrzałych widzów” – dodaje Roszkowski. – „Teatr lalkowy daje wspaniałe możliwości interesującego i pełnego jej przedstawienia. Z wielością miejsc akcji, bohaterów, z polowaniami na niedźwiedzia i tura czy wreszcie z wielką, finałową bitwą pod Grunwaldem”. 

Wstęp dla nauczycieli na podstawie bezpłatnych zaproszeń wypełnionych i potwierdzonych z Działem Marketingu. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacja i rezerwacja: 58 341 94 83 lub +48 601 628 377 bilety@teatrminiatura.pl

 

Prosimy o wypełnienie formularza zamieszczonego poniżej.

Files