PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Miniatura dla dorosłych | specjalna promocja

Zapraszamy na spektakle naszego teatru dla dorosłych w styczniu i lutym. Dla wszystkich osób, które posiadają zaproszenie lub bilet na nasz koncert noworoczny "Peron" (w razie braku fizycznego biletu lub zaproszenia można podać nazwisko osoby, która wykupywała bilety lub odbierała zaproszenie) specjalna promocja: do każdego biletu drugi gratis :)

8 stycznia 2016 (piątek), godz. 18.00
U stóp drabiny | teatralna adaptacja opowiadania Henry’ego Millera

Spektakl adaptuje opowiadanie Henry'ego Millera „Uśmiech u stóp drabiny”, które powstało na prośbę francuskiego kubisty Fernanda Légera jako tekst towarzyszący cyklowi jego ilustracji poświęconych cyrkowi i klownom. To historia Augusta – słynnego klowna, który potrafił rozbawić ludzi do łez, ale chciał dać widzom nieprzemijającą radość.

15 stycznia 2016 (piątek), godz. 18.00
Karakonia. Pieśni według Schulza | widowisko muzyczno-plastyczne

Inspiracją do przedstawienia były „Sklepy cynamonowe” Brunona Schulza. Spektakl ma formę recitalu z mocno rozbudowaną warstwą plastyczną. Dużą rolę odgrywają w nim różnego typu lalki, elementy scenograficzne, nietypowe kostiumy inspirowane również cyklem grafik „Xięga bałwochwalcza”.

29 stycznia i 26 lutego (piątek), godz. 18.00
Każdy przyniósł, co miał najlepszego | teatralna podróż do dawnego Gdańska

Spektakl na podstawie znakomitej książki „Każdy przyniósł, co miał najlepszego” Mieczysława Abramowicza, pisarza, historyka, autora wielu prac dotyczących historii Gdańska. Książka zdobyła wiele entuzjastycznych recenzji, była nominowana do nagród literackich Nike, Angelus i Gdynia w 2006 roku. Przedstawienie zabiera widzów w podróż w czasie po wielokulturowym Gdańsku w latach 1924-1945, skupiając się na losach gdańskich Żydów.