PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Kontynuujemy cykl warsztatów rodzinnych "Dzikie dźwięki"

W styczniu i lutym zapraszamy Was na kolejne spotkania z cyklu "Dzikie dźwięki", czyli warsztaty rodzinne połączone z prezentacją słuchowisk zrealizowanych przez Teatr Miniatura we współpracy z Teatrem Polskiego Radia i Radiem Gdańsk. Wszystkie słuchowiska powstały na podstawie scenariuszy polskich autorów wyłonionych w ogólnopolskim konkursie "Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki" organizowanym przez festiwal Literacki Sopot z Miniaturą i Teatrem Polskiego Radia. Premiera pierwszych dwóch słuchowisk - "Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki" Jolanty Patyny w reż. Tomasza Mana oraz "Pani Szast-Prast" Grzegorza Kasdepke - odbyła się w sierpniu w Sopocie, a dwóch kolejnych - "Tam, gdzie mieszka cisza" Aleksandry Chmielewskiej w reż. Anny Wieczur-Bluszcz i "Ktoś stuka za ścianą" Agnieszki Taborskiej w reż. Romualda Wiczy-Pokojskiego - 6 grudnia w Teatrze Miniatura. 

Warsztaty odbywają się w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni odsłuchowej na Sali Kameralnej Teatru Miniatura.


Warsztaty rodzinne "Dzikie dźwięki" w styczniu i lutym

10 stycznia 2016 (niedziela), godz. 12.00
Dzikie dźwięki 3: "Tam, gdzie mieszka cisza" Aleksandry Chmielewskiej + warsztaty rodzinne
Prowadzenie: Adrian Amrugiewicz, Sandra Szwarc

24 stycznia 2016 (niedziela), godz. 12.00
Dzikie dźwięki 4: "Ktoś stuka za ścianą" Agnieszki Taborskiej + warsztaty rodzinne
Prowadzenie: Oleg Dziewanowski, Ula Zerek

7 lutego 2016 (niedziela), godz. 12.00
Dzikie dźwięki 2: "Pani Szast-Prast" Grzegorza Kasdepke + warsztaty rodzinne
Prowadzenie: Oleg Dziewanowski, Ula Zerek

28 lutego 2016 (niedziela), godz. 12.00
Dzikie dźwięki 1: "Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki" Jolanty Patyny + warsztaty rodzinne
Prowadzenie: Adrian Amrugiewicz, Wioleta Karpowicz

---------------------------------------------------

Czas trwania: ok. 1,5 h
Dla rodziców i opiekunów z dziećmi od 4 lat

Uwaga! Na warsztaty dobrze ubrać coś w miarę wygodnego, niekrępującego ruchów. W przestrzeń odsłuchową wchodzimy po zdjęciu butów. 

Bilety na warsztaty połączone z odsłuchaniami w cenie 15 zł od osoby do nabycia w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku Wrzeszczu. Ilość osób ograniczona (30 osób). Rezerwacje: 58 341 94 83 lub 601 628 377 | bilety@teatrminiatura.pl

--------------------------------------------------


Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki
scenariusz: Jolanta Patyna

„Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki” Jolanty Patyny to zabawna historia rodzeństwa, które w tajemniczy sposób przenosi się do krainy, w której król ponad wszystko ceni ciszę, a jego generał tropi i więzi wszystkie dźwięki.


Pani Szast-Prast
scenariusz: Grzegorz Kasdepke

„Pani Szast-Prast” to słuchowisko wywodzące się z nurtu realizmu magicznego. Jego główna bohaterka zwana Małą spędza wakacje nad morzem u chorego dziadka. Na plaży spotyka panią Szast-Prast sprzedającą lody i jagodzianki, za które nie bierze pieniędzy, ale wolny czas…


Tam, gdzie mieszka cisza

scenariusz: Aleksandra Chmielewska

„Tam, gdzie mieszka cisza” przeniesie słuchaczy do laboratorium Dźwiękoksiężnika i jego pomocnika Kleofasa, którzy od pewnego pisarza dostali bardzo trudne zamówienie – stworzyć eliksir ciszy.


Ktoś stuka za ścianą

scenariusz: Agnieszka Taborska

„Ktoś stuka za ścianą” to zabawna i bardzo muzyczna opowieść, w której poza pewną sympatyczną rodziną walczącą z hałasem jako bohaterowie pojawiają się m.in. Różowe Zatyczki do Uszu, pani Wiertarka, pani Suszarka i Kwiatki.

 

---------------------------------------------------

Prezentowane słuchowiska powstały w ramach projektu "Teatr dźwięku". Produkcja słuchowisk została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

          mkidn.jpg