PL EN

STREFA ZDARZEŃ

PERON | koncert noworoczny w Miniaturze

2 i 3 stycznia 2016 o godz. 18.00 zapraszamy na koncert noworoczny „Peron”, który żartobliwie podsumuje wydarzenia społeczno-kulturalne 2015 roku na Pomorzu. Kabaretowo-muzyczne widowisko według scenariusza i w reżyserii Piotra Wyszomirskiego, trójmiejskiego dziennikarza i aktywisty, autora szopek publikowanych od kilku lat w „Gazecie Świętojańskiej”, nawiązuje do dawnych szopek, bez których trudno było sobie wyobrazić karnawał w warszawskich i krakowskich kabaretach. Z pewnością przypadnie też do gustu widzom żałującym zniknięcia z telewizji takich programów jak „Polskie ZOO” czy „Kabaret Olgi Lipińskiej”.

Na peronie można spotkać każdego i zdarzyć się może wiele. To tutaj spotkają się politycy, celebryci i artyści, VIP-y i NIP-y. Z przymrużeniem oka przypomniane zostaną wybrane zdarzenia z zeszłego roku, w krzywym zwierciadle ujrzymy bohaterów historii wielkich i lokalnych. A wszystko to pełne piosenek i muzyki w zaskakujących interpretacjach i wytrawnych aranżacjach.

Oprawę muzyczną wydarzenia przygotowuje Ignacy Jan Wiśniewski, wielokrotnie nagradzany pianista, realizujący projekty muzyczne między innymi z Michałem Jacaszkiem czy Piotrem Lemańczykiem, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie prowadzi klasę fortepianu jazzowego oraz korepetycje z wokalistami musicalowymi.


BILETY w specjalnej cenie 20 zł do 20 grudnia 2015, od 21 grudnia 35/30 zł normalny, 25 zł ulgowy do nabycia w kasie Teatru Miniatura, ul. Grunwaldzka 16 w Gdańsku-Wrzeszczu. Informacja i rezerwacja: 58 341 94 83 lub +48 601 628 377, bilety@teatrminiatura.pl


2 i 3 stycznia 2016 (sobota, niedziela), godz. 18.00
Duża Scena Teatru Miniatura
PERON
Scenariusz, wybór utworów i reżyseria: Piotr Wyszomirski
Kierownik muzyczny: Ignacy Jan Wiśniewski
Muzyka na żywo: Ignacy Jan Wiśniewski, Rafał Szyjer, Maja Miro Wiśniewska
Występują: Edyta Janusz-Ehrlich, Jacek Gierczak, Piotr Kłudka, Hanna Miśkiewicz, Wojciech Stachura, Agata Walczak, Włodek Stepuro

plakat_Miniatura_koncert_noworoczny_Peron_maly.jpg


Więcej o artystach

Piotr Wyszomirski
Krytyk i prosument kultury. Scenarzysta i reżyser spektakli teatralnych i widowisk muzycznych (m.in. „This is not a love song, czyli miłość ci wszystko wypaczy”, „Być jak Charlie Chaplin”, „Pamiętajcie o wulkanach”, „Odlot. Szopka pomorska za 2015 rok”). Recenzent teatralny, filmowy i muzyczny, felietonista. Redaktor naczelny „Gazety Świętojańskiej online”, stypendysta i laureat nagrody za promocję kultury województwa pomorskiego. Autor kilkuset artykułów (recenzji, małych form literackich) publikowanych na łamach czasopism i wortali internetowych („Teatr”, e-teatr. pl, teatry.art.pl, teatrdlawas.pl i wiele innych), redaktor wortalu Pomorze Kultury, aktywista Fundacji Pomysłodalnia. Od 2006 roku publikuje „Szopki świętojańskie”, a od 2011 „Szopki teatralne”, w których subiektywnie i satyrycznie podsumowuje miniony rok.


Ignacy Jan Wiśniewski
Pianista jazzowy, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, aranżer, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest absolwentem klasy fortepianu klasycznego prof. Katarzyny Popowej-Zydroń oraz klasy fortepianu jazzowego prof. Włodzimierza Nahornego w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studiował również w Hochschule fur Musik, Theater und Medien Hannover w Niemczech oraz Academie Musicale de Villecroze we Francji.

Współzałożyciel kwartetu jazzowego Almost Jazz Group, z którym wydał płyty „Almost Jazz Group & Akordina” (Soliton 2012) oraz „Na Kaszebach” (2014) z jazzowymi aranżacjami kaszubskich melodii ludowych. Jest liderem Ignacy Wiśniewski Trio, z którym tworzy muzykę eksperymentalno-jazzową. Jest członkiem kwartetu Milonga Baltica specjalizującego się w wykonywaniu tradycyjnego tanga argentyńskiego. W 2013 roku formacja nagrała płytę „Tango” z aktorką Dorotą Lulką.

Komponuje i aranżuje muzykę teatralną i filmową:
„Lady Vivi is coming to town” reż. Adam Nalepa (2013), „Tuwim or not Tuwim” reż. Marek Brand (2013), „W cieniu wielkiej synagogi” film w reż. Andrzeja Dudzińskiego (2013), „Każdy przyniósł, co miał najlepszego” reż. Marek Brand, Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku (2014), „Do niezobaczenia się z panem” reż. Marek Brand (2014), filmy w reżyserii Andrzeja Dudzińskiego: „Album Gdański. Ślady żydowskie” (2014), „Żadnego prawa nie złamałem” (2014), „Odlot. Szopka pomorska za 2014 rok” reż. Romuald Wicza-Pokojski, Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku (2015), „Mały Książę. Końcówka” reż. Adam Nalepa, Teatr Muzyczny w Gdyni (2015), „Zostań przyjacielem” reż. Tomasz Man, Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku (2015), słuchowisko w reż. Tomasza Mana „Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki”, Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku (2015).

We współpracy z Fundacją Pomysłodalnia w projekcie Śpiewający Aktorzy objął kierownictwo muzyczne koncertów: „I'm calling you” na festiwalu Metropolia jest Okey (2014) oraz „Pamiętajcie o wulkanach” w Miejskim Teatrze Miniatura (2014).

Od 2009 roku jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie pracuje ze studentami specjalności Musical oraz Jazz i Muzyka Estradowa