PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Miniaturowe prezenty mikołajkowe

Jeśli jeszcze szukacie pomysłu na prezent mikołajkowy, polecamy Wam kilka naszych pomysłów.


Płyta ze słuchowiskami dla dzieci

W tym roku możemy się z Wami podzielić nasza nową pasją – słuchowiskami dla dzieci. Zaczęło się oczywiście od wspomnień z dzieciństwa i czarnych płyt winylowych, których słuchaliśmy z takim upodobaniem. A potem pomyśleliśmy „czemu by nie zrobić własnych słuchowisk?”. Pomysłem udało nam się zarazić organizatorów festiwalu Literacki Sopot i dyrektora Teatru Polskiego Radia Janusza Kukułę. Na początku roku ogłosiliśmy ogólnopolski konkurs na scenariusz słuchowiska dla dzieci „Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki”, na który przyszło ponad 100 prac. Nagrodzone scenariusze zrealizowaliśmy jako słuchowiska i wydaliśmy je w limitowanej serii na płytach winylowych oraz na płytach cd.

Na płycie znajdziecie słuchowiska: „Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki” Jolanty Patyny, zabawną historię rodzeństwa, które w tajemniczy sposób przenosi się do krainy, w której król ponad wszystko ceni ciszę, a jego generał tropi i więzi wszystkie dźwięki oraz „Pani Szast-Prast” Grzegorza Kasdepke, z nurtu realizmu magicznego, którego główna bohaterka zwana Małą spędza wakacje nad morzem u chorego dziadka, a na plaży spotyka panią Szast-Prast sprzedającą lody i jagodzianki, za które nie bierze pieniędzy, ale wolny czas… W tym ostatnim głosu Pani Szast-Prast użyczyła wspaniała Maria Pakulnis.

Płyta winylowa „Dzikie dźwięki”: 35 zł
Płyta cd „Dzikie dźwięki”: 15 zł

 

Wyjątkowe zaproszenie do Teatru Miniatura

Kupując Wyjątkowe Zaproszenie w prezencie, możecie sami określić ilość wejść na przedstawienia Teatru Miniatura – od 1 do 4. Zaproszenie może zostać wykorzystane przez samego obdarowanego, ale może on również zaprosić osobę towarzyszącą. Jest ważne na dowolnie wybrane spektakle z repertuaru Teatru Miniatura, prócz premier oraz spektakli gościnnych. Należy jedynie wcześniej telefonicznie zarezerwować miejsce na wybrany spektakl. Zaproszenia mają dwumiesięczny okres ważności.

Specjalna szata graficzna (zaprojektowana przez Anitę Wasik z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku) podkreśla wyjątkowość zaproszenia i sprawia, że może się ono stać znakomitą pamiątką dla małego widza.

W zależności od Waszego życzenia zaproszenie może być imienne, może mieć formę biletu otwartego do wykorzystania na spektakl z repertuaru Teatru Miniatura lub formę biletu ze wskazaniem konkretnego spektaklu, daty i miejsca.

Upominek 1 – 22 zł; bilet do wykorzystania przez jedną osobę na jeden spektakl
Upominek 2 – 44 zł; bilet do wykorzystania np. przez dwie osoby na jeden spektakl lub przez jedną osobę na dwa spektakle
Upominek 3 – 66 zł; bilet do wykorzystania np. przez trzy osoby na jeden spektakl lub przez jedną osobę na trzy spektakle
Upominek 4 – 88 zł; bilet do wykorzystania np. przez cztery osoby na jeden spektakl lub przez jedną osobę na cztery spektakle

 

Wizyta w teatrze

W sam weekend mikołajkowy zapraszamy Was oczywiście do teatru. W tym roku przygotowaliśmy wyjątkowo szeroką ofertę, w której znajdziecie propozycje dla wszystkich grup wiekowych oraz w różnych zakresach cenowych: od bezpłatnej premiery nowych słuchowisk z cyklu „Dzikie dźwięki” przez 16 zł na „ImproBaję” po 21 zł za bilety na spektakle na Dużej Scenie: „Baltica. Psa na krze” i „Błękitną planetę”.


5 grudnia 2015

12.00 „Baltic. Pies na krze” | od 5 lat

15.00 „Afrykańska przygoda” | 1-4 lata

 

6 grudnia 2015

12.00 „Dzikie dźwięki”: premiera słuchowisk dla dzieci | od 5 lat

15.00 ImproBaja: Dzień Prezentów | od 4 lat

17.00 „Błękitna planeta” | od 7 lat