PL EN

STREFA ZDARZEŃ

"Baltic. Pies na krze" jedzie do Rosji

15 grudnia 2015 o godz. 12.00 i 15.00 pokażemy spektakl „Baltic. Pies na krze” w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego ze scenografią Mariusza Warasa i muzyką Michała Jacaszka w Teatrze Interjernym, Newski Prospekt 104 w Sankt Petersburgu (Rosja).

Teatr Interjernyj w Sankt Petersburgu został oficjalnie założony 1988 roku, ale jego historia sięga lat 70. – pierwszych spektakli w reżyserii jego późniejszego dyrektora Nikołaja Bieliaka. Teatr tworzy głównie przedstawienia dla dorosłych na podstawie światowej i rosyjskiej klasyki (m.in. Szekspir, Czechow, Puszkin), ale w swoim repertuarze ma również propozycje dla młodszego widza.

„Baltic. Pies na krze” to spektakl dokumentalny dla dzieci inspirowany historią psa, który w styczniu 2010 roku przepłynął Wisłę na kawałku kry, aby w końcu – przemarznięty i przestraszony – zostać uratowany przez załogę statku badawczego gdyńskiego Morskiego Instytutu Rybackiego R/V Baltica na wodach Zatoki Gdańskiej. Jego historia znalazła się w serwisach informacyjnych na całym świecie. Pies Baltic jest obecnie członkiem załogi R/V Baltica oraz honorowym psim obywatelem miasta Gdynia.

 

Pokazy spektaklu zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja kultury polskiej za granicą”.

 

 mkidn.jpg