PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Gra miejska URATUJ LATO | 14 czerwca

Wraz z organizatorem gry miejskiej URATUJ LATO Loopy's World zapraszamy Was do udziału w trzeciej edycji wydarzenia, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 czerwca w godz. od 9.00 do 16.30. Start o 9.00 w Loopy's World, uroczysty finał w Muszli Koncertowej na sopockim molo, a po drodze ogromna ilość wrażeń i dobrej zabawy na poszczególnych stacjach meteorologicznych, m.in. w Miniaturze. Zgłaszać rodzinne drużyny można na stronie www.trojmiastogra.pl także w dniu wydarzenia.

7576_min_artykul.jpg

URATUJ LATO PRZED EPOKĄ LODOWCOWĄ

Synoptycy zapowiadają znaczne oziębienie na początku wakacji. Najprawdopodobniej powodem jest brak rozrywki i ruchu. Z badań naukowców wynika, że 14 czerwca 2015 roku w Trójmieście ma nadejść epoka lodowcowa! 

Czy wyobrażacie sobie zamarznięte morze w środku wakacji? Piasek na plaży pokryty śniegiem w lecie? Sople lodu zwisające z każdego szkolnego dachu w Gdyni, Sopocie czy Gdańsku, kiedy lekcje się już nie odbywają? Noszenie zimowych kurtek w czerwcu to przecież katastrofa..... Jednak meteorolodzy pocieszają, że najdzielniejsze maluchy wraz z całymi rodzinami mogą uratować lato! 

Wspólnie stawimy temu czoła! W najbardziej aktywnych i rodzinnych miejscach w Trójmieście mieszczą się stacje meteorologiczne, które pomogą nam zapobiec tej epoce lodowcowej. Wykonane na nich zadania zmniejszają ryzyko zamrożenia słońca. Z innego źródła również wiadomo, że najlepszą bronią na chmury i niepogodę jest duża doza śmiechu i dobrej zabawy, której z pewnością podczas tej misji nam nie zabraknie.

Zostań słonecznym ratownikiem!