PL EN

ZA KULISAMI BLOG

TANECZNA MISJA | sztuka teatru tańca dla dzieci

 

Od marca do czerwca 2014 roku realizowaliśmy projekt „Taneczna misja” koordynowany przez trójmiejską tancerkę Ulę Zerek, we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Myśl w ruchu”.

Partnerem projektu była Szkoła Podstawowa nr 39, gdzie 40 uczniów klas 1-3 brało udział w cyklu wydarzeń przybliżających sztukę teatru tańca. Odbyły się zajęcia prezentujące różne techniki tańca – od baletu przez street dance po współczesne formy improwizacji ruchowej. Zajęcia poprowadzili: Katarzyna Ustowska, Zulu Kuki i Ula Zerek.

Odbyło się też 5 spotkań w ramach warsztatów poprowadzonych przez Sylwestra Gałuszkę i Mikołaja Jurkowskiego z Kolonii Artystów, którzy razem z dziećmi przygotowali video tańca w technice animacji poklatkowej. W nagraniu uczestnicy wykorzystali muzykę Patryka Zakrockiego z albumu „Krajobrazy marsjańskie” i scenografię Katarzyny Wołowskiej wykonaną z różnokolorowego filcu.

Dzieci biorące udział w „Tanecznej misji” wybrały się również na spektakle taneczne: przedpremierowy pokaz „Krajobrazów marsjańskich” w Teatrze Miniatura, w którym wystąpiła Ula Zerek i muzyk Patryk Zakrocki, „Art Cafe” Sopockiego Teatru Tańca oraz „There is a name for it” – spektakl artystów z Kolumbii i Mozambiku pokazany w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca. Każdej prezentacji towarzyszyło spotkanie z teatrolożką dr Barbary Świąder, która rozmawiała z dziećmi o ich wrażeniach i pomagała w odczytaniu spektakli.