PL EN

STREFA ZDARZEŃ

Emocje od Z do A: O budowaniu relacji

10 marca o 12.00 kolejne warsztaty rodzinne z cyklu "Emocje od Z do A". Zaczniemy od czytania książki „Kamyki Astona” Lotty Geffenblad wydanej przez Wydawnictwo EneDueRabe, którą zinterpretują aktorzy Teatru Miniatura: Edyta Janusz-Ehrlich i Jakub Ehrlich.

Po obejrzeniu czytania psycholog Joanna Trzaska poprowadzi spotkanie dla rodziców poświęcone budowaniu relacji z dzieckiem, a w tym czasie dzieci będą miały swoje własne warsztaty o budowaniu relacji z rówieśnikami z pedagogiem Anną Uzarczyk. We foyer teatru stanie też stoisko z książkami dla dzieci.

Bezpłatne wejściówki na warsztaty można odebrać w kasie Teatru Miniatura w tygodniu poprzedzającym warsztaty lub bezpośrednio przed. Każda wejściówka upoważnia do 20% rabatu na książki, które będzie można znaleźć na stoisku we foyer teatru.

Emocje od Z do A: O budowaniu relacji
10 marca, niedziela, 12.00
Sala Kameralna Teatru Miniatura w Gdańsku

W programie:
Czytanie książki „Kamyki Astona” w wykonaniu aktorów Teatru Miniatura: Edyty Janusz-Ehrlich i Jakuba Ehrlicha
Warsztaty dla rodziców | prowadzenie: Joanna Trzaska, psycholog, psychoterapeuta
Warsztaty dla dzieci | prowadzenie: Anna Uzarczyk, nauczycielka specjalistka terapii pedagogicznej


O książce "Kamyki Astona"
Pewnego dnia w drodze do domu mały szczeniak Aston znajduje… kamienie. Obserwuje je uważnie i dochodzi do wniosku, że musi być im źle. Martwi się o kamyki, myśli, że zapewne jest im zimno na deszczu i śniegu, że są samotne, zmarznięte, smutne. Zabiera je do domu. Aston opiekuje się nimi, kąpie je, otula kołderkami, dotrzymuje im towarzystwa. Teraz kamienie są bezpieczne w swoim własnym łóżku. Każdego dnia Aston znajduje nowe kamienie, niektóre są duże, niektóre małe, ale każdy kamień potrzebuje opieki… W domu zaczyna robić się tłoczno…

"Kamyki Astona" to ujmująca opowieść o miłości, empatii i życzliwości. Wspaniały tekst i wyjątkowe ilustracje Lotty Geffenblad tworzą poruszającą historię, w której zarówno duzi jak i mali odnajdą cześć siebie.

"Kamyki Astona" to obsypana wieloma nagrodami książka. Na jej podstawie powstał krótkometrażowy film animowany – zdobywca wielu międzynarodowych nagród. W Polsce pokazywany był na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu.