PL EN
Dzień Dziecka w Miniaturze

Dzień Dziecka w Miniaturze

Z okazji Dnia Dziecka o 18.00 zobaczcie specjalny pokaz przedpremierowy naszego nowego spektaklu dla widzów od 7 lat „Turban mistrza Mansura”. Tym razem twórcy zapraszają w teatralną podróż na Bliski Wschód i spotkanie z uniwersalnymi wartościami kultury arabskiej zaczerpniętymi z sufizmu, wschodniej szkoły rozwoju duchowego. Przedstawienie to adaptacja książki „Turban mistrza Mansura. Opowieści sufickie dla mówców i przywódców” Marka Kochana. Spektakl jest jednym z punktów programu Festiwalu Literatury dla Dzieci, którego gdańska edycja odbywa się od 30 maja do 3 czerwca.

To jednak nie koniec atrakcji. Już od 16.00 widzowie będą mogli na Scenie Kameralnej pod przewodnictwem naszych aktorów zobaczyć, jak się tworzy teatr cieni, rozwiązać zagadkę teatralnych lalek i zrobić sobie zdjęcie przy specjalnie zaprojektowanej z okazji obchodzonego w tym roku 70-lecia teatru lalek w Gdańsku fotościance. Na każdego widza czeka też „Gazetka tramwajowa” z zabawami zaprojektowanymi przez studentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

--------------

16.00‒18.00

Niezwykła kraina cieni – pod przewodnictwem naszych aktorów zobacz, jak powstaje teatr cieni

Rozwiąż zagadkę teatralnych lalek

Zrób sobie zdjęcie przy specjalnie zaprojektowanej z okazji obchodzonego w tym roku 70-lecia teatru lalek w Gdańsku fotościance

Dla każdego gościa „Gazetka tramwajowa” z zabawami zaprojektowanymi przez studentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych

Wstęp wolny.

 

18.00 Specjalny pokaz przedpremierowy spektaklu „Turban mistrza Mansura”

Każdy zakątek świata ma swój zasób mądrości zbieranej przez wieki. Czego może nas nauczyć inna kultura? Czy to, co obce, może okazać się bliskie? Ruszcie z nami w teatralną podróż na Bliski Wschód. Nowy spektakl Miniatury dla widzów od 7 lat to adaptacja książki „Turban mistrza Mansura. Opowieści sufickie dla mówców i przywódców” Marka Kochana i jest jednym z punktów programu Festiwalu Literatury dla Dzieci, który w tym roku w Gdańsku odbywa się od 30 maja do 3 czerwca. 

Bilety w cenie: 15 zł od osoby. 

×