PL EN
Bajki robotów

Bajki robotów

Zapraszamy na spektakl "Bajki robotów" w ramach ogólnopolskiej akcji z okazji Dnia Teatru Publicznego. Wszystkie bilety na spektakl można nabyć w specjalnej cenie 500 groszy. Sprzedaż biletów rusza w Polsce tego samego dnia - 13 maja. Bilety można kupić jedynie w kasie teatru w dniu 13 maja. Jedna osoba może kupić maksymalnie 5 biletów.

W "Bajkach robotów" dwóch przyjaciół-robotów wyrusza w kosmiczną podróż. Po drodze Trurl i Klapaucjusz spotykają przedziwne maszyny i jeszcze dziwniejszych władców planet, m.in. elektronicznego poetę Elekrybałta, maszynę, która robi wszystko na literę „n” czy wszystkim znudzonego króla Globaresa.

W spektaklu realizatorzy wykorzystują tradycyjne lalki oraz narzędzia cyfrowe i mechatronikę. Przygody głównych bohaterów opowiadane są za pomocą robotów, obiektów kinetycznych i maszyn. Aktorzy stosują elektroanimację oraz grają na tak kosmicznym instrumencie jak theremin – jedynym instrumencie, na którym się gra bez dotykania go.

Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”, która finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

      mkidn_01_cmyk_60px.jpg           1.it_logo_70px.jpg

 

×